fbpx
Interiér dřevostavby

Dřevostavby

Dostupné bydlení na celý život

Že dřevěný dům patří spíš do podhorské vesnice nebo na skandinávské předměstí? To už dávno neplatí. V posledních letech tvoří dřevostavby v Česku kolem 15 % všech dokončených rodinných domů a zájem o ně neustále roste.

Proč dát přednost dřevostavbě

  • Dřevostavbu postavíte rychleji než klasický zděný dům.
  • Udrží dobré klima v interiérech a šetří finance za vytápění.
  • Výrazně sníží náklady za materiál i pracovní sílu.
  • Je ideálním řešením v době, kdy je pořízení vlastního bydlení čím dál složitější.

Rychlost výstavby: Ve svém už za pár měsíců

U dřevostaveb odpadají některé technologické procesy jako vysychání, dotvarování a vymrzání, které brzdí výstavbu v řádu několika měsíců. Výhodou je také to, že stavět můžete začít bez ohledu na roční období a hrubá stavba domu je dokonce otázkou několika málo dnů. Konstrukce dřevostavby je podle údajů ČSÚ hotová v průměru o 1,5 roku dříve než konstrukce zděného domu.

Rekonstrukce v řádu hodin

Rodina se rozrostla a vy chcete dům rozšířit nebo upravit jeho dispozice? Technologie dřevostaveb je vhodná i pro nástavby na stávající konstrukci, a to i v případě zděných domů. Největším pozitivem je opět rychlost. Příčky v bytě můžete včetně výmalby zbudovat v řádu několika málo dní. Chcete zjistit více o materiálech používaných pro konstrukci dřevostaveb? Vše potřebné najdete na stránkách RigiStabil a Rigidur.

Shrnuli jsme pro vás největší mýty, které mají Češi o dřevostavbách

Životnost dřevostavby a technologie

Nejčastější technologií dřevostaveb u nás je použití dřevěné rámové skeletové konstrukce vyplněné tepelnou a akustickou izolací a opláštěné konstrukčními sádrokartonovými nebo sádrovláknitými deskami. "Moderní konstrukční desky, mezi které patří i sádrokartonová deska RigiStabil, jsou materiálem, který lze v dřevostavbách všestranně použít. Svými vlastnostmi se vyrovnají zděným příčkám," vysvětluje Zdeněk Černošek, produktový manažer společnosti Rigips.

Podívejte se na základní konstrukční systémy dřevostaveb.

Svou kvalitou desky nijak nezaostávají za klasickým zdivem. Životnost dřevostavby se proto podobá životnosti klasické "mokré" stavby. Vydrží 100 i více let, a jde tedy o bydlení na celý život.

Díky rychlosti výstavby je možné nastěhovat se do několika měsíců od zahájení stavby. Ušetříte tak na nájemném v původním bytě či domě.

Dřevostavby rychleji reagují na změny počasí a aktuální potřeby uživatelů. Někdy ji vytopíte i 10 krát rychleji než klasický dům.

Jak vzniká dřevostavba? Podívejte se, jak jsme stavěli naši školu

Chcete o řešeních pro dřevostavby vedět více?

Máte dotaz? Neváhejte se nám ozvat, rádi poradíme.